Niezależnie od tego, czy modernizujesz dom, czy wybierasz izolację podczas budowy nowego, izolacja natryskowa pianką poliuretanową (SPF) jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie efektywności energetycznej i poprawę komfortu.

Co to jest izolacja natryskowa Poznań i jak działa?

Izolacja natryskowa Poznań, tworzywo komórkowe nakładane natryskowo, powstaje w wyniku zmieszania substancji chemicznych w celu wytworzenia piany. Te chemikalia reagują bardzo szybko, rozszerzając się w kontakcie, tworząc piankę, która izoluje, uszczelnia powietrze i zapewnia barierę dla wilgoci. Prawidłowo zainstalowany SPF tworzy ciągłą barierę na ścianach, w narożnikach i na profilowanych powierzchniach. Bardzo dobrze znosi przenikanie ciepła i jest skutecznym rozwiązaniem ograniczającym niepożądaną infiltrację powietrza przez pęknięcia, szwy i złącza.

Izolacja natryskowa Poznań stosowana przez profesjonalistów jest zwykle opisywana jako pianka wysoko- lub niskociśnieniowa i jest dostępna w wersji o otwartych lub zamkniętych komórkach. Każdy typ ma zalety i wady w zależności od wymagań aplikacji. Poniższa tabela porównawcza może być pomocna w wyjaśnieniu lub zrozumieniu, który typ izolacji SPF w Poznaniu najlepiej nadaje się do konkretnego zastosowania.