Podobnie jak wełna szklana, wełna mineralna należy do kategorii nieorganicznych materiałów izolacyjnych. Wykonany jest ze stopionej skały wulkanicznej, która jest przędzona w cienkie szkliste nici. Do cienkich nici dodaje się oleje i żywice, aby materiał był wodoodporny.

Właściwości wełny mineralnej są podobne do właściwości wełny szklanej – dzięki temu izolacje natryskowe są skuteczniejsze. Wełna mineralna jest mniej drażniąca dla skóry niż wełna szklana. Jednak podczas cięcia wełna mineralna może wytwarzać pył, który może powodować podrażnienie płuc. Dlatego zdecydowanie zaleca się noszenie maski na twarz podczas nakładania wełny mineralnej.

 

Dach ocieplić wełną owczą? Czy lepiej wykonać izolacje natryskowe?
Wełna owcza doskonale nadaje się do ocieplenia dachu. Stanowi przyjazną dla środowiska alternatywę dla wełny szklanej i mineralnej. Wełna owcza jest nieco droższa, ale w zamian dostajesz ekologiczny materiał, z którym przyjemnie się pracuje i łatwo się pracuje.

Ponieważ materiał na izolacje natryskowe nie powoduje podrażnień skóry ani płuc, nie ma potrzeby pracy w rękawiczkach lub kapturkach przeciwpyłowych. Wełna owcza ma dobre właściwości nawilżające, a także wysoką zdolność magazynowania ciepła. Dzięki temu latem w domu będzie przyjemnie chłodno. Szukasz specjalisty od ociepleń, który ociepli Twój dach? Za pośrednictwem naszej usługi wyceny możesz bezpłatnie poprosić ekspertów o niewiążące oferty cenowe. Kliknij tutaj po więcej informacji jeśli chcesz dowiedzieć się czym są izolacje natryskowe PUR.