Na początek nauczyciel z miejsc jakim jest szkoła windsurfingu Półwysep przedstawi się i poprosi cię o przedstawienie się. Pierwszą rzeczą, której się nauczysz, jest zrozumienie, jak działa wiatr (skąd wieje, jaki jest dobry wiatr do kitesurfingu, co to jest okno wiatrowe, gdzie można sprawić, by latawiec leciał itp.), jak działa latawiec , jakie są trzy systemy bezpieczeństwa (patrz poniżej), jakie są potencjalne zagrożenia na miejscu, co oznacza pod wiatr i z wiatrem…

Po zrozumieniu tych ważnych punktów nadszedł czas, aby wziąć latawiec w swoje ręce. Przy odrobinie ćwiczeń w szkole windsurfingu Półwysep nauczysz się, jak dobrze kontrolować latawiec. Następnie instruktor wykona kilka ćwiczeń w wodzie z latawcem (przeciąganie ciała, kontrola i ponowne wystrzelenie). Kiedy instruktor zobaczy, że masz dobrą kontrolę nad latawcem i że wszystkie ćwiczenia Ci się powiodły, nauczysz się jak wykonać start z wody (oczywiście z deską).

Jakie są trzy informacje dotyczące bezpieczeństwa? Szkoła windsurfingu Półwysep Ci je przedstawi!
Podczas kite’owania może się zdarzyć, że stracisz kontrolę nad latawcem z wielu powodów. Istnieją 3 kroki, które należy wykonać we właściwej kolejności, jeśli coś takiego ci się przydarzy. Podczas pierwszej lekcji Twój przewodnik wyjaśni te 3 kroki, które mogą uratować Ci życie. Postanowiliśmy szybko wspomnieć o nich w tym przewodniku po kitesurfingu jaki wydała szkoła windsurfingu Półwysep.