Stres niekoniecznie jest zły. Często stres może działać jako pozytywny czynnik motywujący, który może pomóc ludziom osiągać lepsze wyniki i osiągać więcej w życiu osobistym i zawodowym.

Jednak zbyt duży stres może negatywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne i fizyczne. Przewlekły lub długotrwały stres może prowadzić do poważnych chorób, w tym depresji i chorób układu krążenia.

Masaż tajski Warszawa wykorzystuje techniki delikatnego ucisku i rozciągania w celu rozluźnienia ciała. Badanie przeprowadzone w 2015 roku wykazało, że masaż tajski znacznie obniża poziom pewnego markera stresu obecnego w ślinie, zwanego sAA.

Naukowcy doszli do wniosku, że masaż tajski jest skuteczniejszy w zmniejszaniu stresu u zdrowych osób niż zwykły odpoczynek. Badania wykazały, że masaż tajski Warszawa może zwiększyć poziom energii fizycznej u ludzi. W jednym badaniu z randomizacją zbadano wpływ masażu tajskiego i szwedzkiego na osoby odczuwające zmęczenie. Wyniki wykazały, że masaż tajski zwiększał energię i stymulację umysłową, podczas gdy masaż szwedzki z większym prawdopodobieństwem poprawiał relaks i sen.

Technika masażu tajskiego w Warszawie opiera się na koncepcji linii energetycznych, czyli Sen. Większość praktykujących uważa, że w ciele istnieją różne Sen, czyli kanały energetyczne.

Sen odpowiada różnym częściom ciała, takim jak kości, mięśnie, krew i nerwy. Niektóre Sen wpływają również na umysł i świadomość. Są to tak zwane kanały subtelne.

Teoria sugeruje, że napięte mięśnie powodują blokady w obrębie różnych Sen. Te blokady zmniejszają przepływ energii życiowej, co skutkuje sztywnością, bólem i chorobą. Masaż tajski Warszawa wykorzystuje różne techniki, które otwierają lub zwężają różne Sen, aby poprawić przepływ energii życiowej.