Większość kas fiskalnych online z Poznania skanujących współpracuje z systemem znanym jako Universal Product Code. Jest to system liniowy, co oznacza, że ​​obraz jaki dają kasy fiskalne on line Poznań składają się z pionowych linii o różnej grubości, odpowiadających cyfrom. Kod kreskowy ma cyfry wydrukowane jako liczby na dole na wypadek problemów ze skanowaniem i konieczności ręcznego wprowadzenia numeru przez operatora.

Numery UPC składają się z 12 zmiennych cyfr, wraz z trzema stałymi pionowymi liniami, które wskazują początek, środek i koniec kodu kreskowego. Wśród cyfr w kodzie kreskowym każdego elementu znajdują się liczby wskazujące producenta kasy fiskalnej on line Poznań i konkretny element, które odpowiadają krajowym i międzynarodowym rejestrom produktów, aby uniknąć powielania lub pomyłki.

Niektóre cyfry jakie drukują kasy fiskalne on line Poznań odnoszą się do innych istotnych czynników, takich jak waga towaru, obniżka ceny lub cyfra kontrolna, która zapewnia, że ​​kod kreskowy nie został błędnie wydrukowany. Niektóre sklepy w jakich znajdują się kasy fiskalne on line Poznań, zwłaszcza sieci spożywcze, korzystają teraz z kas samoobsługowych. Są to skanowanie kas fiskalnych za pomocą stacjonarnego, a nie ręcznego skanera, który obsługuje kupujący, co teoretycznie zmniejsza liczbę wymaganych pracowników.