Zalecana głębokość izolacji typu koc powodującej ocieplanie dachu Poznań (wełna szklana lub mineralna) dla poddasza wynosi od 250 do 270 mm. Jeśli masz już izolację, ale została ona założona jakiś czas temu, warto sprawdzić głębokość, gdyż jeszcze kilka lat temu zalecana głębokość izolacji wynosiła 200mm, a wcześniej było to zaledwie 100mm.

A jeśli na moim poddaszu, dachu w Poznaniu jest już trochę izolacji? Jeśli masz już izolację dachu, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie głębokości. Jeśli jest tylko 25 mm materiału izolacyjnego, to prawdopodobnie pochodzi to z lat 70-tych, ponieważ ten rodzaj izolacji był wtedy dotowany. W rzeczywistości każde ocieplanie dachu Poznań o grubości mniejszej niż 100 mm prawdopodobnie jest stara i warto ją wyrzucić; trudno jest również uzupełnić starszą izolację do zalecanej głębokości, ponieważ nowoczesna izolacja jest sprzedawana w standardowych głębokościach 100mm i 170mm.

Najczęściej, zwłaszcza tam, gdzie izolacja została włożona od lat 80., wypełni ona legary o głębokości około 100 mm i jest łatwa do uzupełnienia. Powszechnie dostępne, tanie i dotowane produkty mają zwykle głębokość 100 mm, aby przejść między legarami, lub 170 mm do układania (pod kątem prostym) nad i w poprzek legarów, aby uzyskać zalecaną głębokość 270 mm bo wtedy masz pewność, że ocieplanie dachu Poznań jest skuteczne.